Římskokatolická farnost Budyně nad Ohří

S námi je Hospodin zástupů, Bůh Jakubův je naší tvrzí.

Co máme dělat?

Milí farníci,

v této době, kdy jsou velmi omezeny bohoslužby a dalkší svátosti, máme možnost si uvědomit a prakticky zakusit, na čem stojí naše víra, náš praktický náboženský život.
Jestli jenom na tom, co pro nás organizuje církev, tak můžeme být najednou bezradní, co dál.
Je to krásná příležitost nalézt či obnovit a posilnit svůj vnitřní vztah k Pánu. Častokrát jsem to připomínal, ale......
Pán je uprostřed nás přítomen ve svém slově - v Bibli. Takto se s ním můžeme osobně setkat, když nemůžeme do kostela.
Můžeme si konat doma křížovou cestu, modlit se růženec, Pána přijímat duchovně - je tolik možností!!
A tím Pán plní svá slova, že nás nikdy neopustí, že je s námi po všechny dny.
Zároveň si můžeme hlouběji uvědomit, že plávat si, že tu budu do 80-ti, 90-ti či kolik let, je sice hezký plán, ale ničím nepodložený. Naopak se tu vynořuje Pánova výzva :"Buďte připraveni....neznáte den ani hodinu...ale také kdo si může svou starostlivostí prodloužit život o jediný den

Každý den na Vás, všechny nemocné a především na zdravotní sestřičky, lékaře a dobrovolníky pamatuji při mši svaté.

Váš otec Jiří